Aplikace pro přesná ložiska

Firma NSK vyvinula novou mobilní aplikaci, která pomáhá zjednodušit výběr přesných valivých ložisek a umožňuje integraci s tím souvisejících konstrukčních prvků. Aplikace vybavená funkcemi pro verifikaci autenticity produktů také pomáhá chránit zákazníky před padělky ložisek

 

Nová aplikace přichází současně s prvními dodávkami přesných ložisek NSK v balení s unikátními 2D kódy. Pro produkty vyráběné v závodě NSK v Newarku v Británii bude aplikace k dispozici v lednu 2019. Chytré telefony s touto aplikací potom po oskenování čárového kódu získají okamžitý přístup k užitečným informacím, jako jsou unikátní identifikační číslo, datum výroby, záznam o kontrolách ložiska, tolerancích rozměrů, přesnosti chodu, typu maziva a další technické detaily.

Data mohou být exportována do formátů PDF a CSV. To umožňuje přenos do systémů zákazníka. Tato schopnost přispívá ke zvýšení celkové efektivity procesu montáže ložisek na hřídel a pomáhá zlepšit dohledatelnost výrobků v systémech automatizované správy s podporou informačních systémů.

Firma NSK aplikaci vyvinula v souladu s konceptem smart factory a iniciativou Industry 4.0, které zrychlují digitalizaci ve strojírenském průmyslu. S tím, jak jsou stroje stále více integrovány s počítačovými systémy a jsou vybavovány bezdrátovou komunikační technikou, roste význam okamžitého přístupu k digitálním informacím pro efektivní provoz zařízení.

S ohledem na ochranu zákazníků před padělky jsou unikátní 2D kódy propojeny s cloudovým systémem NSK. Po oskenování čárového kódu se záznam zkontroluje v databázi NSK a zjistí se, zda by nemohlo jít o padělek. Identifikační číslo potom poskytuje přístup k unikátním webovým stránkám se záznamy o zobrazení informací a sledování každého ložiska, a to umožňuje zákazníkům přesněji určit, zda jde skutečně o hromadně vyráběný padělek a nezákonnou kopii originálního ložiska NSK.

Nová aplikace také usnadňuje přístup k webovým službám NSK, umožňuje rychleji reagovat na technické požadavky, zrychluje podporu zákazníků a zjednodušuje proces objednání produktů u poboček a distributorů firmy. Navíc aplikace zpřístupňuje uživatelům technické nástroje a praktické informace, jako jsou digitální katalogy, kalkulačky pro výpočet ložisek a návody pro montáž a údržbu.

Aplikace je kompatibilní s operačními systémy iOS a Android a je dostupná v angličtině, japonštině a čínštině. V současné době jsou v ní obsažena přesná ložiska (třídy přesnosti P5 podle ISO a lepší) s vnitřním průměrem větším než 30 mm, která se často užívají např. u obráběcích strojů. Patří sem kuličková ložiska s kosoúhlým stykem, válečková ložiska a axiální kuličková ložiska s kosoúhlým stykem. Služby se budou postupně rozšiřovat o další typy ložisek NSK.

www.nskeurope.cz

Posted in Uncategorized.